Zasady wystawiania, przesyłania i przechowywania faktur elektronicznych

E-FAKTURA_Zgoda_na_wystawianie_e-faktur.pdf

E-FAKTURA_Wycofanie_zgody_na_wystawianie_e-faktur.pdf

 1. Podstawą prawną wystawiani i przesyłania faktur w formie elektronicznej jest rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2010 r. (Dz.U.2010 r. ,nr 249, poz. 1661).
 2. Arkanet Wojciech Oleś, Stanisław Zygor Sp. J. wystawia i przesyła faktury w formie elektronicznej gwarantując autentyczność ich pochodzenia oraz integralność ich treści. Faktury będą przesyłane z adresu:   [email protected]
 3. Formatem faktury w formie elektronicznej jest PDF (Portable Document Format).
 4. Akceptacja powinna zawierać dane pozwalające zidentyfikować Klienta, akceptacja może być wyrażona w formie pisemnej lub w formie elektronicznej (pod warunkiem, że autentyczność danych będzie zagwarantowana bezpiecznym podpisem elektronicznym lub poprzez wymianę danych elektronicznych  –  EDI,  zgodnie  z  Rozporządzeniem  Ministra  Finansów  z  dnia 17 grudnia 2010 r. (Dz.U.2010 r., nr 249, poz.1661).
 5. Klient  może  przekazać  Arkanet Sp. J.  prawidłowo  wypełniony  formularz  akceptacji  za  pomocą następujących kanałów komunikacji:
  • w siedzibie Spółki przy ul. Porcelanowej 19 w Katowicach,
  • korespondencyjnie na adres Arkanet Sp. J., ul. Porcelanowa 19, 40-246 Katowice,
  • lub elektronicznie ([email protected]) zgodnie z wymogami Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 17 grudnia 2010 r. (Dz.U.2010 r., nr  249, poz.1661).
 6. Klient jest uprawniony do cofnięcia akceptacji zgodnie  z  §  3  ust.  4  rozporządzenia.
  W przypadku cofnięcia akceptacji według wzoru oświadczenia udostępnionego przez Arkanet Sp. J.
 7. Cofnięcie  akceptacji  wymaga  podania  w  formie  pisemnej  danych  identyfikacyjnych Klienta zgodnie ze wzorem ?cofnięcia akceptacji? przygotowanym przez Arkanet Sp. J.
 8. Akceptacja nie wyłącza prawa Arkanet Sp. J. do wystawiania i przesyłania faktur w formie papierowej.
 9. Faktura w formie elektronicznej będzie dostarczana na wskazany adres poczty elektronicznej, pod warunkiem wyrażenia przez odbiorcę zgody na przetwarzanie przez Arkanet Sp. J. tego adresu w celu przesyłania faktury.
 10. Wzory formularzy akceptacji oraz cofnięcia akceptacji dostępne są na stronie internetowej https://arkanet.pl/zasady-dostarczania-e-faktur, elektronicznie po zgłoszeniu tego faktu handlowcowi, lub w siedzibie Spółki przy ul. Porcelanowej 19 w Katowicach.

Jesteśmy dla Ciebie

4.8 25 opinii
Zobacz opinie
LW
Ludwik Wolski
08-03-2023
Współpracuję z firmą kilka lat, tak na szybko to - konkretnie ,szybko, profesionalnie , na czas, gwarancja, fachowa obsługa zwłaszcza Pan Bartosz Zając - POLECAM !!!
PK
Powiat Krapkowicki
25-01-2024
Firma z dużym doświadczeniem i bardzo dobrym podejściem do klienta. Współpracujemy z nimi od wielu lat i możemy ją spokojnie polecić. Zawsze dostępni i pomocni z szerokim portfolio produktów i usług.
ŁT
Łukasz Tomasik
18-04-2023
Bardzo profesjonalne podejście do klienta. Zaangażowanie i chęć pomocy w każdej sprawie. Wsparcie produktowe na poziomie wyższym niż u konkurencji. Współpraca z firmą od kilku lat. Opinia oparta na realnych przypadkach współpracy i pomocy oferowanej posprzedażowo przez inżynierów współpracujących z Arkanet. Polecam!
Halo. Zróbmy coś razem
Zamów rozmowę z konsultantem, oddzwonimy.