Tu znajdziesz zbiór najbardziej przydatnych linków technicznych dla produktów Fortinet.
Nowe zachowania cyfrowe, w tym praca zdalna czy migracja do chmury prowadzą do zmiany wzorca obwodu bezpieczeństwa sieci. Użytkownicy, zarówno ludzie, jak i maszyny, uzyskują dostęp do firmowych danych i systemów z dowolnego miejsca. W miarę jak pracownicy, dostawcy i partnerzy uzyskują dostęp do coraz większej liczby danych i udostępniają je, liczba luk w zabezpieczeniach i zagrożeń stale rośnie. W jaki sposób firmy mogą mieć wgląd i kontrolę nad całym swoim dostępem? Jak można zmniejszyć ich powierzchnię ataku? Odpowiedzi na te pytania daje PAM4ALL firmy Wallix.
Kupiłeś urządzenie marki Fortinet? Nie wiesz jak je zarejestrować?
Tu znajdziesz pełna instrukcję co należy zrobić aby produktu, który zakupiłeś został poprawnie przypisany do Twojego konta i zyskał pełnię swoich możliwości. Zjadziesz tu również instrucję tworzenia subkonta.
Chcąc zabezpieczyć zasoby przed zewnętrznymi i wewnętrznymi atakami, organizacje stosują różne rozwiązania, w tym systemy wczesnego ostrzegania. Jednym z nich jest decepcja, którą zapewnia FortiDeceptor. Zobaczcie czym ona jest i w jakim celu stosować FortiDeceptor?
Wszyscy dostawcy systemów operacyjnych, w tym Microsoft, Apple, Google i wszyscy dostawcy Linuksa, zalecają swoim klientom regularne instalowanie najnowszych dostępnych poprawek na swoich urządzeniach, aby zmniejszyć zagrożenie. Firma Microsoft wymaga teraz minimalnego poziomu poprawek z października 2021 r. dla niektórych typów plików zawartych w oprogramowaniu innych firm, a firma WithSecure dostosowuje swoje wymagania.
Barracuda wprowadziła, nowe plany ochrony aplikacji, które ułatwiają klientom ochronę ich aplikacji przed zagrożeniami internetowymi i interfejsami API, DDoS, zaawansowanymi botami, zagrożeniami typu ‘zero day’ i nie tylko.
W dniu 20.04 odbył się drugi z trzech webinarów poświęconych zmianom jakie nastąpiły i będą następować w usługach i funkcjach produktów marki WithSecure (dawniej F-secure). W niniejszym tekście znajdziecie pełne podsumowanie tego webinaru ze wskazaniem omawianych w nim zmian.
Inżynierowie WithSecure nieustannie pracują nie tylko nad rozwojem środowiska WithSecure Elements, lecz także tworzą narzędzia mające ułatwić pracę administratorom. Tak właśnie powstał WithSecure MSI Transformation. To właśnie dzięki transformacji plików .msi można ograniczyć m.in. opcje, które to użytkownicy mogą instalować, ale też decydować o tym, co jest udostępniane publicznie. Poznajcie narzędzie do transformacji WithSecure MSI.
Od 1 lipca 2023 r. Sophos zmienia zasady aktywacji licencji. Obecnie okres obowiązywania licencji rozpoczyna się w momencie aktywacji licencji. Od 1 lipca 2023 r. warunki licencji zaczną obowiązywać po zrealizowaniu zamówienia przez Sophos.
Pod koniec marca firma Veritas zmieniła sposób licencjonowania ich flagowego produktu czyli Veritas Backup Exec.
W dniu 02.03 odbył się pierwszy z trzech webinarów poświęconych zmianom jakie nastąpiły i będą następować w usługach i funkcjach produktów marki WithSecure (dawniej F-secure). W niniejszym tekście znajdziecie pełne podsumowanie tego webinaru ze wskazaniem omawianych w nim zmian.
W lipcu tego roku informowaliśmy, że marka F-Secure Business zmienia swoją nazwę na WithSecure™. Wówczas pisaliśmy także, że proces zmiany będzie przebiegać etapami.
Całość zmian wizerunkowych rozpoczęła się z początkiem roku, w marcu F-secure Business oficjalnie przybrał nazwę WithSecure™, teraz marka przechodzi kolejny krok metamorfozy czyli przeniesienie wszystkich usług do domeny withsecure.com.
ITManager to systemowe rozwiązanie do centralnego zarządzania infrastrukturą informatyczną przedsiębiorstwa oraz procesami dostarczania wsparcia usług IT. Jest to największy polski system klasy IT Service Management i ServiceDesk, którego używa już ponad 1500 przedsiębiorstw i urzędów na terenie całego kraju. Z całą pewnoście właśnie dlatego na to rozwiązanie zdecydowała się nasz klient, a jednocześnie jedna z największych polskich uczelni - Uniwersytet Opolski.
Ochrona danych osobowych w sieci jest tematem, który powraca na wokandę zawsze wówczas, gdy słyszymy, że gdzieś wyciekły nasze dane. Pisze się i mówi o tym coraz więcej. Rośnie świadomość społeczna tego problemu, stąd też zaczęto szukać rozwiązań mających chronić nasze dane przed dostępem do nich osób nieuprawnionych.
F-Secure to znana od ponad 30 lat marka produktów z dziedziny cyberbezpieczeństwa. Zaraz obok takich firm jak ESET czy Bitdefender dostarcza szerokie rozwiązania z zakresu zabezpieczenia Twoich danych zarówno w wersji domowej jak i firmowej. W tym roku marka postanowiła zmienić nazwę oraz wizerunek produktów przeznaczonych dla biznesu i tak teraz F-Secure Business to WithSecure. Czym podyktowana jest ta zmiana? Cytując za oświadczeniem marketingowym firmy: "Potrzebowaliśmy nowej marki, która odzwierciedla odrębną tożsamość naszej oferty B2B i pomaga lepiej zaspokajać potrzeby naszych klientów. Nazwa WithSecure™ stawia dobre partnerstwo w centrum naszej marki. To zawsze było w centrum naszej działalności."
Pandemia pomogła uwydatnić wspólny problem zarówno małych i średnich firm, jak i dużych przedsiębiorstw, chodzi mianowicie o bezpieczeństwo pracy zdalnej. Oczywiście niektóre firmy wkroczyły w nową rzeczywistość bez większych problemów, niemniej jednak ochrona antywirusowa danych nadal pozostaje istotna. Przeczytajcie jak działa ochrona antywirusowa ESET Dynamic Threat Defense i dlaczego warto ją wdrożyć.
Jeszcze nie tak dawno gazety rozpisywały się, że kable oplotły niemal cały świat, a obecnie nadchodzi era, w której nie są nam potrzebne. Czy nam się to podoba, czy nie, nie da się zaprzeczyć, że telefony komórkowe zaczęły odgrywać w naszym życiu bardzo znaczącą rolę. Nie sposób obecnie spotkać osoby, która nie posiada komórki – nawet dzieci ją mają. Codziennie miliardy danych są dzięki nim przesyłane, a co więcej, istnieje błędne przekonanie, że są one bezpieczne przed działaniem złośliwego oprogramowania i cyberzagrożeń. Jak wykazały badania firmy ESET nie do końca tak jest. Czy zatem jest nam potrzebny program antywirusowy na komórkę?