Autor: Łukasz Lein
|
|
Publikacja: 07-02-2024
Symantec_AnyDesk

AnyDesk oraz SYMANTEC wzywają użytkowników do aktualizacji oprogramowania tego pierwszego i danych uwierzytelniających po naruszeniu znalezionym na swoich serwerach przez AnyDesk podczas ostatniego audytu.

W nocie opublikowanej 2 lutego 2024 r. dostawca oprogramowania do zdalnego dostępu -  AnyDesk ujawnił, że po wykryciu naruszenia przeprowadził prace naprawcze w swojej sieci. W wyniku dochodzenia firma AnyDesk stwierdziła, że pierwsze oznaki naruszenia wykryto w połowie stycznia. W trakcie śledztwa nie znaleziono żadnych śladów oprogramowania ransomware ani nie stwierdzono modyfikacji kodu źródłowego czy aplikacji przez osoby atakujące. Jednakże naruszenie miało wpływ na dwa jego europejskie serwery przekazujące, co mogło zapewnić atakującym pewne ograniczone ramy czasowe na przechwycenie danych uwierzytelniających użytkowników.

AnyDesk oświadczył, że najnowsze wersje jego oprogramowania (7.0.15 i 8.0.8.) są bezpieczne w użyciu i na wszelki wypadek zażądał od wszystkich użytkowników zresetowania haseł.

Informacja AnyDesk o ataku.
FAQ odnośnie skutków ataku i zaleceń aktualizacji.

O autorze: Łukasz Lein

Product manager - Opiekun marki Symantec
Od blisko 10 lat w naszej firmie. Bacznie śledzi ruchy cyberprzestępczości w Polsce i na świecie, dzięki czemu wie, jak pomóc klientom zabezpieczyć swoją sieć firmową przed wszelkimi atakami. Z zamiłowania, po pracy, aktywny "piłkokopacz".

Jesteśmy dla Ciebie

4.8 25 opinii
Zobacz opinie
WW
Wienia W
03-10-2023
Współpracuję z firmą Arkanet już kilka ładnych lat i jak na razie nie zamierzam zmieniać na inną firmę - fachowa pomoc i doradztwo, pełen profesjonalizm, szybki kontakt co jest w dzisiejszych czasach bardzo ważne - polecam.
PK
Powiat Krapkowicki
25-01-2024
Firma z dużym doświadczeniem i bardzo dobrym podejściem do klienta. Współpracujemy z nimi od wielu lat i możemy ją spokojnie polecić. Zawsze dostępni i pomocni z szerokim portfolio produktów i usług.
RZ
Robert Zieliński
31-05-2023
Lata współpracy i jak dotąd żadnych problemów. Świetny kontakt, fachowe wsparcie, wszystko na czas, jednym słowem pełen profesjonalizm. Polecam z czystym sumieniem.
Halo. Zróbmy coś razem
Zamów rozmowę z konsultantem, oddzwonimy.
Zadaj pytanie