Szpitale w Polsce otrzymały zielone światło na inwestycje w cyfryzację i cyberbezpieczeństwo dzięki odblokowanym środkom z Krajowego Planu Odbudowy (KPO). W ramach inwestycji D1.1.2, placówki medyczne mogą ubiegać się o dofinansowanie na modernizację infrastruktury IT.
Aby ułatwić szpitalom planowanie inwestycji, przygotowaliśmy bezpłatny przewodnik PDF z propozycjami technologii spełniających założenia KPO, który znajdziecie w tym artykule.
Systemy wodociągowe w Polsce stały się celem zmasowanych cyberataków. Choć większość z nich została udaremniona, incydenty te ukazują poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa dostaw wody. Dowiedz się, jakie działania są podejmowane, aby chronić kluczowe systemy przed cyfrowymi zagrożeniami.
17 października 2024 roku to data, która w ostatnich tygodniach przewija się bardzo często na rynku cyberbezpiczeństwa. To dzień, w którym zaczyna obowiązywać dyrektywa NIS2, która podnosi i reguluje wymagania wobec firm w kwestii cyberbezpieczeństwa. Choć prawo unijne nie precyzuje szczegółowych wymogów dotyczących tworzenia kopii zapasowych, ich znaczenie dla ciągłości działania firm jest niepodważalne.
Wdrożenie dyrektywy Network and Information Systems, a w jej następstwie naszego krajowego ustawodawstwa, wymaga sporego zaangażowania ze strony podmiotów, które zostały objęte tym europejskim dokumentem. Aby przybliżyć i lepiej zrozumieć po co powstała dyrektywa i co w efekcie może nam dać poprosiliśmy naszych czołowych dostawców rozwiązań cyberbezpieczeństwa, o wypowiedź na ten temat. Ich treść wraz, z krótkim, również naszym komentarzem możecie przeczytać w tym artykule.
Czym jest NIS2, jaki jest jej cel, kogo dotyczy i czego od nas wymaga?
W tym artykule znajdziecie Państwo wyszczególnione przez nas, opisane w przystępny sposób, najważniejsze zapisy tego z unijnego dokumentu.