Zastanawiasz się, jak zapewnić maksymalne bezpieczeństwo swojej organizacji w obliczu coraz bardziej złożonych cyberzagrożeń? WithSecure wychodzi na przeciw temu wyzwaniu i wprowadza do swojej oferty Elements Exposure Management - narzędzie, które dostarcza Ci kompleksowego obrazu stanu bezpieczeństwa Twojej infrastruktury IT.
WithSecure to producent rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa, który co rusz udostępnia swoim użytkownikom (a także tym którzy planują nimi być) nowe funkcjonalności w swoich produktach. Tym razem wprowadza prawdziwą innowację, którą jest Luminen - nowe narzędzie AI do interpretacji incydentów bezpieczeństwa.
WAŻNE!
Jeżeli nadal korzystasz z produktów biznesowych oznaczonych logo F-Secure, prosimy o uważne zapoznanie się z informacjami zawartymi w artykule, aby zapewnić ciągłość ochrony i funkcjonalności w 2025 roku. Wymagana jest aktualizacja produktów do wersji minimum 16.0 aby zachować ciągłość ochrony.
WithSecure Elements Connector to nic innego, jak usługa on-prem będąca pośrednikiem pomiędzy konsolą chmurową producenta a lokalnym środowiskiem. Pozwala ona buforować aktualizacje, dzięki czemu znacząco odciążona zostaje sieć WAN organizacji. Więcej na temat jej możliwości możecie przeczytać w tym artykule.
Aby wyrządzić szkody, cyberprzestępcom wystarczy tylko jedna luka w systemie, a Ty nie można pozwolić, aby ją znaleźli. Pomóż sobie i zapewnij bezpieczeństwo swojej organizacji z pomocą narzędzia, które pozwala na efektywne zarządzanie podatnościami i ochronę przed zagrożeniami. W tym aktykule dowiesz się czym jest i jakie możliwości daje Ci WithSecure Elements Vulnerability Management.
W dzisiejszym cyfrowym świecie bezpieczeństwo danych jest kluczowe. Każdy, kto korzysta z Internetu, narażony jest na różnego rodzaju cyberzagrożenia. W wielu przedsiębiorstwach coraz więcej systemów wymaga logowania w sieci. Często każdy z pracowników posiada swoje własne konto osobiste. Oznacza to konieczność zwiększenia ochrony danych przed nieautoryzowanym dostępem. Jednym z najważniejszych narzędzi pozwalających na zapewnienie bezpieczeństwa naszych informacji jest uwierzytelnianie wieloskładnikowe. W tym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto korzystać z MFA, szczególnie w kontekście platformy WithSecure Elements.
W dzisiejszych czasach korzystanie z Internetu jest nieodłączną częścią naszego życia codziennego. Jednakże wraz z rosnącą liczbą użytkowników online, wzrasta również ryzyko ataków ze strony cyberprzestępców. Dlatego też posiadanie skutecznego programu antywirusowego jest niezwykle ważne, aby chronić nasze urządzenia i dane przed różnego rodzaju zagrożeniami. Jednak samo posiadanie antywirusa to tylko początek – kluczowe jest również odpowiednie jego skonfigurowanie, aby zapewnić maksymalną ochronę. W tym artykule omówimy, co potrafi program antywirusowy oraz jak skonfigurować go odpowiednio, aby zapewnić sobie i swoim danym bezpieczeństwo online.
BOWIM, największy polski dystrybutor stali, poszukiwał nowego rozwiązania zabezpieczającego swoje zasoby w chmurze. Firma chciała wzmocnić swój poziom bezpieczeństwa i zautomatyzować większość procesów bezpieczeństwa. Dlatego też, zwróciła się do nas, czyli swojego wieloletniego partnera w zakresie cyberbezpieczeństwa. Cele założone przez BOWIM osiągnięto dzięki połączeniu dwóch rozwiązań WithSecure Elements, które wzmocniły zabezpieczenia firmy, oszczędzając jednocześnie czas i zasoby zespołu IT.
Często piszemy jak WithSecure dokonuje ciągłych adaptacji do potrzeb zmieniającego się rynku cyberbezpieczeństwa. I tym razem dajemy znać, że w pierwszym kwartale 2024 WithSecure ma zamiar udostępnić nową wersje swojego produktu WithSecure Elements Mobile Protection dla systemów Android i iOS.
WithSecure dynamicznie rozwija wszystkie swoje produkty i dostosowuje je do stale zmieniającego się rynku cyberbezpieczeństwa. W związku z tym, z końcem stycznia, dojdzie do zmian w układzie funkcjonalności WithSecure Elements Security Center, aby dostosować go do zgłoszeń, a co za tym idzie potrzeb jego użytkowników.
Z dniem 31.12.2023 r. producent WithSecure wstrzymuje sprzedaż pakietu WithSecure Elements EDR for Business Suite.
Firmy codziennie doświadczają naruszeń bezpieczeństwa. Szacuje się, że ich średni koszt wynosi 180 tyś euro. Sporo mniejszych firm po cyberataku kończy swoją działalność nie potrafiąc poradzić sobie z jego skutkami. Dlatego też WithSecure wychodzi naprzeciw swoim klientom proponując usługę szybkiego reagowania na incydenty bezpieczeństwa - Incident Readiness and Response.
Wszyscy dostawcy systemów operacyjnych, w tym Microsoft, Apple, Google i wszyscy dostawcy Linuksa, zalecają swoim klientom regularne instalowanie najnowszych dostępnych poprawek na swoich urządzeniach, aby zmniejszyć zagrożenie. Firma Microsoft wymaga teraz minimalnego poziomu poprawek z października 2021 r. dla niektórych typów plików zawartych w oprogramowaniu innych firm, a firma WithSecure dostosowuje swoje wymagania.
W dniu 20.04 odbył się drugi z trzech webinarów poświęconych zmianom jakie nastąpiły i będą następować w usługach i funkcjach produktów marki WithSecure (dawniej F-secure). W niniejszym tekście znajdziecie pełne podsumowanie tego webinaru ze wskazaniem omawianych w nim zmian.
W dniu 02.03 odbył się pierwszy z trzech webinarów poświęconych zmianom jakie nastąpiły i będą następować w usługach i funkcjach produktów marki WithSecure (dawniej F-secure). W niniejszym tekście znajdziecie pełne podsumowanie tego webinaru ze wskazaniem omawianych w nim zmian.