Dzisiejsze organizacje coraz częściej, poza kwestiami bezpieczeństwa, napotykają na problemy związane z obsługą i zarządzaniem systemami. Nieustanny rozwój informatyczny wprost wymusza wdrożenia w przedsiębiorstwach zintegrowanej platformy, która pozwala na: administrowanie np. aparaturą techniczną i medyczną, zgłaszanie problemów serwisowych czy tych sygnalizowanych przez działy nie związane wprost z IT.
Z roku na rok Internet stwarza nowe możliwości, ale co za tym idzie również powiększa się ilość i zróżnicowanie zagrożeń dla jego użytkowników. Mimo że rośnie świadomość owych zagrożeń, nadal każdy z nas jest na nie podatny. Przed większością z nich jesteśmy w stanie się skutecznie bronić, wystarczy tylko zadbać o odpowiednie zabezpieczenia. W tym artykule zebraliśmy listę zasad bezpieczeństwa, o których powinni pamiętać wszyscy użytkownicy komputerów i sieci.
Nowe zachowania cyfrowe, w tym praca zdalna czy migracja do chmury prowadzą do zmiany wzorca obwodu bezpieczeństwa sieci. Użytkownicy, zarówno ludzie, jak i maszyny, uzyskują dostęp do firmowych danych i systemów z dowolnego miejsca. W miarę jak pracownicy, dostawcy i partnerzy uzyskują dostęp do coraz większej liczby danych i udostępniają je, liczba luk w zabezpieczeniach i zagrożeń stale rośnie. W jaki sposób firmy mogą mieć wgląd i kontrolę nad całym swoim dostępem? Jak można zmniejszyć ich powierzchnię ataku? Odpowiedzi na te pytania daje PAM4ALL firmy Wallix.